خرما درمان کم خونی

 

هنگامی که سطح هموگلوبین در خون کاهش یافته یا فرد دچار کم خونی می شود، علائمی نظیر خستگی، ضعف، سختی تنفس، سر درد و غیره مشاهده می شود برای جلوگیری از کاهش مقدار هموگلوبین در خون و اطمینان یافتن از فعالیت درست سلول های بدن، گنجاندن این مواد غذایی در رژیم غذایی روزانه ضروری به نظر می رسد.
متخصصان تغذیه مصرف مواد غذایی غنی از آهن، اسید فولیک و ویتامین B۱۲ را در حفظ و تولید هموگلوبین مؤثر می دانند. مواد غذایی خون سازی که باید حتما در رژیم غذایی فرد حضور داشته باشند عبارتند از: گوشت حیوانات، ماهی، مرغ، تخم مرغ، لوبیا، عدس و سبزیجات و سبزیجات برگ سبز. غذاهای حاوی ویتامین C جذب آهن در بدن را افزایش می دهند. این ویتامین به مقدار زیادی در میوه ها و سبزیجات تازه مانند گواوا (زیتون محلی)، فلفل دلمه ای، انواع توت، پرتقال، نارنگی و جوانه های گیاهان یافت می شود.

خرما مقدار قابل توجهی فولات یا همان اسیدفولیک به بدن می رساند که برای خون رسانی برای بدن لازم است و زنان هنگام بارداری مجبور می شوند، علاوه بر دریافت فولات از طریق غذا، قرص آن را نیز مصرف کنند.فولات به عنوان ماده خون ساز در خرما موجود است، هر چند که مقدار آهن خرما آن چنان زیاد نیست، اما برای خون سازی، بدن احتیاج به سه ماده مغذی فولات، آهن و ویتامین ۱۲ B دارد که در غذاهای حیوانی یافت می شوند، بنابراین برای این منظور باید از غذاهای متنوع استفاده کرد.ویتامین C یکی دیگر از مواد مغذی خرما است که این ویتامین برای جلوگیری از بیماری های خطرناک خونریزی دهنده یا همان اسکوربوت لازم است و باید بدن هر فرد در طول روز، ۶۰ میلی گرم ویتامین C دریافت کند که تقریباً در هر ۱۰۰ گرم خرما ۱۴ میلی گرم ویتامین C موجود است.