ارزش غذایی خرما

خرما درختی پایدار با 14 گونه شناخته شده در جهان میباشد و میوه آن بسیار پرخاصیت و در کشورهای عربی به عنوان یک غذای اصلی کاربرد دارد. ایران یکی از اصلی ترین تولید کنندگان خرمای مرغوب است. میوه و هسته خرما هم از نظر غذایی ارزش داشته و هم در طب و درمان بیماریها کاربرد دارد. مهمترین خواص خرما شامل خاصیت تب بر، آرامبخش به ویژه هسته آن، ضد سرطان، محرک و تقویت کننده قوای جسمانی و نیروی جنسی است. مصرف خرما ضعف، سستی و بیحالی را از بدن دور میکند. برای آشنایی بیشتر با مهمترین خواص خرما و فواید درمانی این میوه بهشتی در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

خرما منبع بسیار خوبی برای تامین مواد غذایی مورد نیاز بدن مانند عناصر ضروری پتاسیم، منگنز، آهن، روی است و همچنین تامین کننده ویتامین های (آ)، (ای)، (ب) و (ث) است. پلی فنولها، مشتقات پیپرین، فیبر گیاهی، آنتی اکسیدانها و استرول از دیگر مواد موثر موجود در میوه خرما است.

تفاوت خرما و رطب را بشناسید

بسیاری فکر می‌کنند رطب همان خرماست. ولی این دو با هم تفاوت‌هایی دارند. فرآیند رسیدن میوه خرما چهار مرحله است. در این مراحل تغییراتی در رنگ، مزه و اندازه آن رخ می‌دهد. در ابتدا سفت و سبز رنگ است که طعم آن تلخ و کمی هم گس است. با گذشت زمان رطوبت آن کمتر شده و قندهای آن افزایش می‌یابد تا در نهایت رسیده ‌می‌شود. رطب، مرحله قبل از خرمای رسیده است که میزان رطوبت بیشتر و قند کمتری دارد.

رطب برخی از انواع خرما، مصرف خوراکی مطلوبی دارد. در مرحله خرمای رسیده، بافت آن سفت‌تر می‌شود و رطوبتش به حداقل می‌رسد. رنگ میوه رسیده خرما هم کاملاً قهوه‌ای تا سیاه است. در این موقع فروکتوز و گلوکز خرما بالا و ساکاروز آن اندک است. بافتش یکنواخت و گاهی چروکیده دارد. از میوه نخل‌هایی که رطب است می‌توان رطب مضافتی را مثال زد. معروف‌ترین خرما هم در بازار، خرمای پیارم است.