خواص خرما برای جلوگیری از ریزش مو

 

خرما حاوی ویتامین های C و D است که بر روی الاستیک پوست کار می کنند این میوه همچنین می توانند به مبارزه با مسائل پوستی کمک کنند – شما می توانید خرما را در رژیم غذایی خود قرار دهید و نتایج را در طولانی مدت مشاهده کنید.
خرما همچنین با مزایای ضد پیری همراه است، آنها از تجمع ملانین در بدن شما جلوگیری می کنند و در غیر اینصورت اثرات نامطلوبی دارند. ما می دانیم که هورمون ها نقش مهمی در پیری و ظاهر پوست دارند ؛ عصاره هسته نخل خرما دارای فیتوهورمون هایی است که اثرات ضد پیری قابل توجهی دارند. عصاره می تواند با چروک ها نیز مبارزه کنند.

خرما غنی از آهن است که باعث افزایش گردش خون به پوست و افزایش رشد مو می شود ؛ این اتفاق با اکسیژن رسانی کامل به تمام بدن اتفاق می افتد که پوست سرتان نیز شامل می شود. در نهایت مانع از ریزش مو و تحریک رشد مو جدید می شود.
درمان ریزش مو : ریزش مو به دلیل کمبود ویتامین است که خرما در درمان آن موثر است.

خرماحاوی آهن است که از ریزش مو جلوگیری می کند و به رشد مو کمک می کند و به همین منظور می توانید مقداری خرمای بدون هسته را روی سر ماسک کنید و بعد از ده دقیقه بشویید.

تقویت مو : سر را با روغن خرما ماساژ دهید چون حاوی ویتامین و مواد مغذی است که به ضخامت و رویش مو کمک می کند.

درمان خارش سر :اگر بدنبال درمان خارش سر هستید خرما یکی از موادی است که علاوه بر درمان خارش به نرمی پوست هم کمک می کند.مقداری خرما را خمیر کنید و به آن 1/2 فنجان مایونز اضافه کنید و خوب مخلوط که کردید آن را به مدت 20 دقیقه ماسک کنید و بعد با آب بشوید